המלצות - יעוץ שינה

קים רואס, אמא של יהב  "שלומית היקרה, אני לא מאמינה שכבר סיימנו את הייעוץ. אני זוכרת כשרק פניתי אליך, זה היה בתחילת המלחמה, בעלי מגוייס, אני לבד עם ילדה קטנה שלא רוצה להירדם או לישון ואני בעצמי פקעת עצבים כמו שלא חוויתי המון זמן. אני זוכרת שכבר בשיחתנו הראשונה הרגעת אותי, נתת לי אוזן קשבת ואני, אחרי שכבר שוחחתי עם יועצות שינה בעבר, הבנתי שמצאתי את האחת. ובאמת הדרך שעברנו כולנו הייתה מדהימה. מתינוקת שלוקח לי שעה להרדים, הבאת אותנו למקום בו ההרדמות נעימות שלוקחות לפעמים אפילו 5 דקות. התינוקת שלי זכתה בתקופה הזאת לזמן איכות נוסף עם אמא והמשפחה ולאמא יותר רגועה ונינוחה ואני זכיתי להכיר אותך. אז המון תודה על כל התמיכה, ההרגעה, העזרה, על הדרך ההתקשרותית שהטמעת בנו. באמת היית מעבר ל"יועצת שינה" עבורנו. אוהבים מאוד וכבר מתגעגעים ❤️"

igul2
igul5

עטר ויאיר, ההורים של נמרוד:  "אז החלטנו לעשות ייעוץ שינה עם שלומית. הכרנו אותה עוד מאז שהייתה יועצת ההנקה וסמכנו עליה מאוד. בתחילת התהליך שלומית שלחה שאלון ארוך שבמהלכו גם הצבנו מטרות לתהליך ובעיקר למדה את אורח חיינו המשפחתי על בוריו. לאורך כל התקופה שלומית העמיקה ממש בכל פן בחיים ולימדה אותנו את הגישה ההיקשרותית לעומק דרך משוב על השגרה שלנו ואיך ניתן לדייק אותה בכל התחומים- החל מניהול נכון של חלונות הערות- אקטיביות, גירויים, תרגול מיומנות, חיזוק ההיקשרות איתנו ועם הגננות, תזונה, הובלה לשינה ועוד ועוד דברים שמעולם לא חשבנו שיכולה להיות להם השפעה כל כך גדולה על השינה.
בעיקר למדנו שברגע שמשחררים את הלחץ להרדים ומבלים זמן בנעימים הוא בסופו של דבר ניגש ומבקש עזרה להירדם כשהוא מוכן לשינה. אנחנו סומכים על שלומית בעיניים עצומות, היא חכמה, מלמדת, רגישה וזמינה תמיד לכל מה שצריך. מי שיתחיל איתה תהליך יזכה!
"

חמדה וגדי, ההורים של דפני: "את הגישה ההיקשרותית הכרנו באופן שטחי לפני שהכרנו את שלומית. כשנפגשנו, ביקשנו שיעור מבוא, והיא פרשה לנו את המשנה באופן מתומצת וברור, והתחלנו את תוכנית העבודה. כמה שלא פשוט להזמין יועצת להיות עדה לחיי משפחה, עם שלומית זה הרגיש טבעי. כל הליווי הייתה קשובה לכל שאלה, שמה לב לניואנסים, יעצה והסבה את תשומת לבנו לדברים שלא היינו מודעים אליהם. תוך זמן קצר, יישמנו את העקרונות המנחים של הגישה ההיקשרותית וחשנו בשיפור באיכות הקשר שלנו עם הפעוטה וכמות הפעמים שהתעוררה בלילה פחתה. שמחים ומודים מאוד על הבחירה בשלומית ועל התהליך המשמעותי שעברנו."

igul4
igul2

דנה, אמא של אלה:  "שלומית יקרה! תודה על גישה אנושית ומחבקת, תודה על הדיוק בפרטים הקטנים והיכולת להתבונן על הצרכים המשפחתיים והמכלול לצד שימת הדגש על הילדה המתוקה שלנו.

תודה על השיחה הטובה והחיזוקים, שלחת אותנו לדרך עצמאית עם כלים להמשיך עם הגישה גם בהמשך, ובעקבות כך – ללילות של שינה טובה לכולנו. תודה🙏❤️"

עידו ויערה גורדון, ההורים של עמנואל:  "סיפור שהיה כך היה. אחרי שנתיים מדהימות עם עמנואלי, הרגשנו (אבא עידו ואמא יערה) שאנחנו בפיגור. ידענו להיות הורים טובים לתינוקת, אבל התינוקת גדלה והפכה לילדה קטנה. פתאום השינה פחות טובה, היומיום יותר מתוסכל והתקשורת מבולבלת. אחרי תקופה של חוסר אונים (ושינה) הגענו מותשים לפתחה של שלומית. למרות החשש, התמסרנו לתהליך, שבתמורה היה מסור, קשוב ואוהב.

כיום יש הרגשה שהתא המשפחתי קטן יותר, ולפעמים אבא ואמא צריכים קצת עזרה. שלומית הייתה למשך כמה שבועות, הרחבה למשפחה הקטנה שלנו.

ויותר מהשיפור (המשמעותי) בשינה ובשגרה, למדנו לתקשר מחדש עם הילדה הגדולה שלנו.

חמישה כוכבים ואינסוף לבבות, משפחת גורדון"

igul5
igul4

רון גלזר, אמא של אמי: "רציתי לשתף על התהליך שעברנו עם שלומית מרקוביץ' המקסימה, בשביל הבת שלנו אמי (שבזמן הייעוץ הייתה בת 8 חודשים) וכמה שהוא עזר לנו ולאמי.

לפני הייעוץ חשבתי שהיה לנו סדר יום, כי כן היה לנו סדר כללי כזה שהוכתב ע"י ארוחות, יציאה לטיול פעמיים ביום עם העגלה ועם הכלב, זמן בבית, השתתפות בסדנאות… ואמי עד גיל חצי שנה הייתה תינוקת שנרדמה בקלות, במהירות ובלי מאמץ בשלווה במיטה שלה ובקושי התעוררה בלילה, ממש תינוקת מהסרטים… אבל בגיל חצי שנה הכל השתנה. פנינו לייעוץ אחרי כחודשיים מתישים עם התנגדות להרדמות לשנצים והרדמות ללילה שלקחו בין שעה לשעתיים, וגם התעוררויות מרובות בלילה.
 
שלומית ליוותה אותנו בנועם, בסבלנות וברגישות. היא עזרה לנו להבין יותר טוב את הצרכים של אמי, לפרש באופן מדויק את סימני העייפות שלה, לימדה אותנו להוביל את הלו"ז של היום כך שהוא כן קשוב לצרכים של אמי אבל מנוהל על ידינו ולא מוכתב על-ידה באופן בלתי צפוי, עם יכולת גמישות וכלים להתמודדות ביציאה משגרה.
 
מאז הייעוץ אני מרגישה שחזרנו לתפקד, אחרי חודשיים שהיו כמו מלחמת הישרדות. פתאום יש ודאות, אנחנו יודעים איך היום הולך להיראות, יודעים מראש מתי אמי צריכה להיות פעילה ומתי נכון לה לישון, יודעים לאזן את חלונות הערות שלה מבחינת זמנים פעילים וזמנים רגועים ומחבקים. נגמרו ההרדמות הארוכות והמתישות עד 22:00 ופתאום אפשר לעשות תוכניות בערב – לאכול ביחד ארוחה בנחת, לתחזק את הבית, לנוח, לקבוע תוכניות עם חברים. גם להתפתחות של אמי הייעוץ עשה שינוי, היה לה עיכוב מוטורי מסוים והניהול הנכון של סדר היום תמך בתהליך רחב יותר של ליווי התפתחותי שעשינו, והרבה בזכותו ראינו את אמי מתקדמת באופן מאוד משמעותי בתקופה יחסית קצרה. לא הכול מושלם, זה לא ייעוץ שינה שמבטיח 100% תוצאות. זה לא שאמי נרדמת לבד במיטה (וזו גם לא הייתה מטרה מבחינתנו), אני מרדימה אותה לרוב על הידיים, אבל ההרדמות לרוב קצרות וקלילות. היא עדיין מתעוררת בלילה אבל משמעותית פחות מפעם (כשהיא לא חולה/שיניים…), לרוב ההתעוררויות קצרות, ואם הן לא, יש לנו את הכלים גם לצפות את זה מראש אם היה יום קשה בשבילה, וגם לחזור אחורה ולחשוב מה יכול היה להשפיע על השינה כדי לשפר לימים הבאים.
 
אני כן רוצה לספר שתקופת הייעוץ הייתה מאוד אינטנסיבית והיו רגעים שלא יכולתי לדמיין איך אני ממשיכה לתחזק את ההמלצות של שלומית בשגרה לאורך זמן לאחר סיום הייעוץ. אבל עכשיו, כמה חודשים אחרי, אני יודעת כמה שכן היה חשוב להיצמד ללו"ז המוקפד בזמן הליווי למרות הקושי, והיום אני יודעת ליישם את הדברים באיזי, בלי לחץ על מה קורה בכל 5 דקות ביום, להתמודד עם שינויים ועם ימים שסדר היום שתכננתי פחות מסתדר או איך לתמוך באמי בימים שיש לנו תוכניות שפחות מתיישבות עם זמני השינה שלה.
 
תודה לשלומית שהייתה צמודה אלינו וזמינה לנו בכל שעה במשך 3 שבועות, על התייחסות רצינית והשקעה מטורפת בחשיבה וניתוח של כל רגע ביום שלנו כדי להבין איך לעזור לנו ולאמי. על ליווי רגיש, נעים, עדין, על האכפתיות ותשומת הלב לפרטים 😍"

אפרת ויגאל פוקסון, ההורים של עידו:  "שלומית היקרה, רוצים לומר לך תודה ענקית על הליווי המקצועי והכה נחוץ עבורנו. כהורים לילד שלישי התלבטנו אם נכון לקחת ייעוץ שינה ואם יש עוד מקום להיתרם ונוכחנו שיש המון!

קיבלנו כלים חשובים שהקלו עלינו והפכו את התקופה לנעימה יותר, ההתייחסות שלך למה שקורה במהלך היום והדיוקים שלך בהחלט השפיעו על הלילות, וגם אם לא הצלחנו תמיד לדייק את מה שקורה ביום היתה לנו חקוקה בראש תבנית כזו ששאפנו להצמד אליה.. התבנית עשתה לנו סדר. הכרנו דרכים נוספות לפעילויות בחלונות עירות וכשיישמנו-וזה פשוט הוכיח את עצמו!

הנספחים והמידע ששלחת עזרו לנו מאד, נהנינו להעמיק את הידע וההיכרות עם הגישה ההיקשרותית,
לאורך הליווי הרגשנו שאת גמישה וקשובה לצרכים שלנו, היית סופר רגישה וזמינה עבורינו
גרמת לי באופן אישי להתאהב בגישה ההיקשרותית וחיזקת אצלי את התחושה שבחרנו בגישה הנכונה והכי מדויקת לנו.. כל הרדמה לוותה בתחושה נעימה, תחושה שאנחנו עושים משהו נכון!

הייעוץ היה מקיף ולא כלל רק ענייני שינה, עזרת לי עם ההנקה, עם מעבר למוצקים ( בייבילד).

אוהבים ומודים לך מקרב לב, אין לי ספק שנפנה אליך שוב בקרוב ❤️יגאל אפרת עידו נועם ודור פוקסון"

igul2
igul5

אוסי ויונה כהן, ההורים של אביב:  "שלומית היקרה, התהליך איתך היה מאוד משמעותי. בתוך שלושה שבועות למדנו המון על הקטנצ'יק שלנו, עלינו כהורים ואיך ניתן לתת מענה משמעותי לצרכים שלו.

לאורך הדרך (שלא פעם היתה מאתגרת והעלתה תסכולים) ידענו שאת רואה אותנו בעיניים טובות ונמצאת עבורנו בכל צומת, לכל שאלה או דילמה.

תודה ענקית על הליווי בתקופה הזו, על הציוד בכלים מעולים ובסופו של דבר על היכולת להיות טובים יותר עבור הבן שלנו – ולהגיע למצב של הרדמות נעימות וקצרות, וערות חיונית ופעילה במהלך היום💕"

אופיר כרמל, אמא של גפן: "בא לי לשתף😊 היום גפן סוף סוף נשאר פעם ראשונה לא.צהריים ושנת צהריים במשפחתון. (זה אולי היום ה-7 או 8 שלו בגן בסך הכול עם המון מחלות בין לבין). הן סיפרו שהוא נרדם בערך תוך 7-8 דקות, וישן כמעט שעה וחצי. אני ואילי היינו בשוק. בכלל, הכניסה שלו לגן, על אף הגמגומים האלו של המחלות וחוסר הרצף, פשוט עוברת בטוב. הוא טיפה בוכה בבוקר אבל תוך פחות מדקה מהרגע שהדלת נסגרת הוא כבר נרגע.

כשהתחלנו את התהליך שינה איתך, והבנתי שבעצם זה יותר ארוך ממה שחשבתי, קצת הצטערתי שעשינו את זה רגע לפני תחילת השנה. חששתי שהכניסה לגן טטרוף את הקלפים והכול ירד לטימיון.

היום אני מודה מכל הלב על התהליך הזה שהגיע בזמן מושלם. אני מרגישה שההסתגלות הקלה של גפן למסגרת החדשה היא המשך ישיר של התהליך שעשינו. אני מרגישה שאנחנו רואות את גפן יותר, ושהוא מקבל מאיתנו הרבה יותר קשב, אהבה, חום, וביטחון במהלך היום והלילה. זה מדהים.

אני שורדת את הלילות בקלות כי היקיצות הפסיקו כמעט לגמרי, וכי אני מרגישה שכל שאר היום ממש מוצלח.

אז אני רוצה להודות לך שוב. זה היה מאוד משמעותי בשבילנו ♥️"

igul4
igul2

אילי כרמל, אמא של גפן:  "היי שלומית, רציתי להגיד לך תודה רבה. אני מרגישה שמאז תהליך ייעוץ השינה גפן הרבה יותר מחובר אלי, מאפשר יותר מגע, נעזר בי והקשר הרבה יותר קרוב. תודה רבה על העזרה וההכוונה🙏🏾💚🙏🏾"

שיתוף: