המלצות – שיח אימהות

עדי, אמא של ארי ועתי:  "על אף הפרוצדורה שההגעה לשיח אימהות הצריכה ממני, הגעתי עם תאומים והמרחק נסיעה, לא הייתי מוכנה לוותר על כך בשום אופן ואם הייתי יכולה הייתי ממשיכה להגיע כל עוד היה רק אפשר..
שיח אימהות היה המקום הנכון והמדויק עבורי בתקופה ממש קשה שעברתי. קבוצה משמעותית עם הרבה הכלה, אמפתיה, תמיכה והבנה. מלבד ההיכרות עם אימהות נוספות ואפילו יצירת חברויות להמשך הדרך, האפשרות לעבור תהליך עם עוד אימהות, נירמל עבורי את הסיטואציה ואפילו אפשר לי להירגע ולצחוק על הדברים. תודה על שאפשרת לי לקחת מקום במפגשים כל כך משמעותיים עבורי 🙏🏼❤️  מקווה שנמשיך להיפגש עוד בהמשך! "

igul2
igul3

מיטל קרצר, אמא של גפן:  "שלומית יקירה, רוצה להגיד לך תודה על הפוגות של שקט באמצע השבוע. זמן מיוחד שאפשר לי לנשום ולהתמקד בעצמי, לחדד תובנות, לחלוק ולקבל מנשים נוספות שנמצאות איתי בדיוק באותו שלב. ההנחייה הנעימה והלא לוחצת שלך יצרה אווירה פתוחה וכנה, והטקסטים בסוף כאילו סיכמו את כל מה שנאמר והרגישו לא פעם כאילו ניבאת מראש מה נגיד. יצאתי מהמפגשים מחוזקת, מעודדת, עם תחושה שאני לא לבד ושזה בסדר גם אם אני לא תמיד מושלמת. ולא פחות חשוב, עם חברות חדשות 🙂 אז שוב תודה לך, את מופלאה!! "

אוקסנה ופסי, אמא של מיראל:  "תודה רבה שלומית על עבודה נהדרת שאת עושה לנשים אחרי לידה . זו כבר פעם שניה שאני משתתפת בשיח אמהות וכל פעם זה שונה . בנות מדהימות, תומכות אחת בשניה, צחוקים ואווירה טובה… השנה הזו לא פשוטה לכולנו ומאוד חשוב היה קצת לשבור את השגרה, לשכוח מהקורונה ולדבר על דברים אחרים. תודה רבה על הכל!!"

igul1
igul5

נופר ירושינסקי, אמא של יותם:  "כל הערב אני מחכה שיותם ירדם ואוכל לכתוב לך.
היום המפגש היה קסם עבורי. ממש שחרור. את והאמהות האחרות ממש עזרתן לי להשתחרר, פתאום זה קרה. אני מרגיש שמשא כבד ירד מכתפי.  כשיצאתי הביתה התקשרתי לבעלי ואמרתי לו כמה אני אוהבת אותו. הרגיש לי שאני צריכה לעשות את זה אחרי המפגש. אז תודה רבה רבה לך על מה שאת עבורי. וזה המון ❤️
 "

ענת זוהר, אמא של אריאל:  "קבוצת שיח אימהות היא ממש כמו שאת מתארת אותה, מקום בטוח, נטול שיפוטיות בו אפשר להעלות הכל ולשמוע הכל. מקום שמאפשר לאימהות להכיר חברות חדשות ודרכן להכיר קצת יותר טוב גם את עצמן. מקום שמאפשר לעצור את הכל ובמשך שעה וחצי בשבוע להוריד מגננות, להיחשף, לדבר, להקשיב, לנוח, לאכול ולהתעסק גם בעצמך. מקום שמאפשר לך להבין שאת לא לבד, שיש עוד נשים שחוות חוויות דומות לשלך ולשמוע על דרכי ההתמודדות שלהן.

אז עכשיו נגמרת לה תקופה משמעותית ומרכזית. אני חוזרת לעבוד, אריאל נכנס לגן והגיע הזמן להיפרד. רצינו להודות לך על כל התמיכה, הדאגה, האכפתיות והמקצועיות בקורס ההכנה ללידה, בליווי ההנקה ובהנחיית קבוצת שיח אימהות. מקווים להיפגש שוב בקרוב לסבב ב'" להמלצה המלאה של ענת

igul4
igul2

אדוה קמחי-שאל, אמא של מאיה:  "מפגשי 'שיח אימהות' היו מקום מפגש עם אימהות אחרות, להרגיש חלק מקבוצה, להיתמך ולתמוך. לפרוק ולשתף בקשיים, לבטים וחששות, להבין שזה לגמרי לא רק שלי ושמה שעובר עלי קורה גם לאחרות.

שעה וחצי בשבוע של התבוננות פנימה, על החוויות והרגשות שלי בתקופה הזו של חופשת לידה. זמן לעבד את השינוי הגדול שקרה בחיי ולנסות לדייק לעצמי מי אני בתוך כל מה שקורה. מצאתי נקודות מבט חדשות ומחזקות, דרכים אחרות להסתכל על הקשיים ועל איך לנצור ולהנות מהרגעים הטובים.

שלומית, תודה מכל הלב "

קרין שמואל, אמא של עלמה:  "חיכיתי כל כך להגיע בכל יום רביעי ל'שיח אימהות'. "זה היה מקום מפלט! מקום שבו יכולתי לחוק ולבכות יחד…מקום שאיפשר לי להיות אני, לבכות, לשחרר ולהבין שכל מה שאני חווה זה נורמלי. מקום שבזכותו למדתי כל כך הרבה דברים על עצמי ונפתחתי לגישות שונות. מקום שבו מצאתי חברות מדהימות! 

ואת שלומית, היית פשוט מקסימה ונעימה ותמיד יצאתי בזכותך עם עוד נקודה למחשבה… תמיד אני מצטטת אותך לחברות 😄 תודה על תקופה מדהימה! לא מאמינה  שזה נגמר… כבר ממש מתגעגעת 😘"

igul3
igul1

מאיה הרן, אמא של קורל:  "ל'שיח אימהות' בשבילי היה מקום מיוחד בשבוע שלא ויתרתי עליו. מקום להקשיב, להכיל, להיות מוכלת ולאכול 😊 כן כן כמו כל אמא בחופשת לידה שלא מספיקה לאכול. המפגשים האלה היו בשבילי לרוגע, לשלווה, לצחוק ולשמחה וכל זה עם הקטנטונת שלי לידי ועם המנחה הכי טובה שאפשר היה לבקש שלומית "

שירלי וקנין, אמא של אורי:  "שלומית יקרה, הגיעה לסיומה חופשת הלידה האחרונה שלי. תודה על תקופה נהדרת עם המון הקשבה והכלה. המפגשים ב'שיח אימהות' הרימו אותי כל פעם מחדש, בזכותך הבנתי שלפעמים גם לטעות זה בסדר ושאני אמא מושלמת בדרך שלי. תודה על הכל וכבר מתגעגעת."

igul5
igul4

לאה סמט, אמא של איתן:  "שלומית יקרה, תודה על חודשים של הקשבה, תמיכה, אהבה וקבלה. בזכותך הבנתי שאני לא לבד, שזה בסדר שזה קשה, ובעיקר שאני אמא מספיק טובה. בטוחה שעוד ניפגש ♥♥ באהבה רבה ♥♥ לאה ואיתן"

לידיה ליפשיץ, אמא של הילי:  "שלומית היקרה, אני רוצה להודות לך על שהיית חלק כה משמעותי בחופשת הלידה שלי. הקליק נוצר בסדנת עיסוי תינוקות, שם הצלחת להקנות ידע מקצועי אך גם יצרת שיח מגוון ומעניין במעגל נשי ואיכותי במיוחד. משם הקשר התחזק ב'שיח אימהות'. כל שבוע מחדש חיכיתי למפגשים על מנת לפגוש אימהות חדשות ו-ותיקות, לאוורר מחשבות ומועקות וכמובן גם התרגשויות חיוביות. את בדיוק מה שהייתי צריכה בתקופה הזו, נטולת ביקורת ושיפוטיות. היית קשובה ורגישה, זרמת עם הנושאים שהעסיקו אותנו והיית סבלנית לטלטלות ההורמונליות. ניפגש בילד הבא 😊 "

igul2
igul3

אלינה לוין, אמא של עומר:  "היי, רציתי להגיד שוב תודה רבה על המפגשים!!! אני מרגישה בנאדם אחר אחרי כל מפגש, יוצאת לגמרי מחוזקת! כל פעם מופתעת כמה טוב זה עושה 😊  ממש תודה!"

סיון גולדמן, אמא של יובל:  "שלומית היקרה. נפגשנו לפני 9 חודשים בערך, כמה שבועות לפני שיובלי נולדה. במשך כחצי שנה ליווית אותי, ואותנו, באופן צמוד, בכמה כובעים: כמדריכת הנקה, בסדנת עיסוי תינוקות ובמפגשי שיח אמהות. בכל המפגשים בינינו, הן בטלפון והן פנים מול פנים, הכלת, תמכת, חיזקת, הרמת, הקשבת והיית שם בשבילי בכל רגע בו הזדקקתי לך (והיו הרבה רגעים כאלו…).
לצערי, חופשת הלידה נגמרה וכבר עברו חודשיים וחצי מאז שהשתתפתי במפגש של שיח אמהות וזה כל כך חסר לי!!! חסר לי המקום שהוא רק בשבילי, המקום שבו כל רגש או מחשבה הם לגיטימיים. חסר לי המפגש שאיפשר לי להעלות כל נושא שהטריד אותי באותו רגע, חסרה לי ארוחת הבוקר המפנקת, ובעיקר חסר לי המפגש איתך! תמשיכי בדרכך המבורכת ותמשיכי לגעת ולעזור לעוד אמהות. אני מקנאה בהן!"

igul1
igul5

אילנה חיוט, אמא של נועם:  "בתור אחת שלא מתחברת ל״מעגלי נשים״ ולסגנון ה״לשתף״ היה לי חשש שמהר מאוד התפוגג והתחלף בהנאה רצופה של בוקר של שבירת שגרה של לפגוש חברות ופשוט לקשקש, לפרוק את מה שעל הלב (אם רוצים), לצחוק, לשתף, ללמוד משאלות והסיפורים של בנות אחרות (מנסיון תמיד לומדים דברים חדשים) ופשוט להתאוורר מחוץ לבית את ותינוקי שלך ואם זה לא מספיק לכל זה גם מתלווה ארוחת בוקר כיפית קלילה ובריאה.
שלומית מקסימה ולגמרי יודעת לאזן בין לתת לכל אחת את המקום והזמן שלה לקשקש ולבין לנווט לאיזשהו נושא שניקח כצידה לדרך ועושה זאת בהרבה רוך, אהבה והכלה.
אז לא משנה אם בא לך סתם לצאת מהבית או מקום לשאול, להתעניין וללמוד, ״שיח אמהות״ זה לגמרי בשבילך 🙂 ממליצה בחום!"

לילך שפירא, אמא של הדר:  "שלומית היקרה, רציתי להודות לך על חופשת לידה מהנה שבזכות המפגשים האינטימיים של אימהות ותינוקות יצרת עבורי מקום כיפי שנעים להגיע. אפילו שיש לי ניסיון של 4 ילדים, גיליתי שתמיד לומדים דברים חדשים. נהניתי להיפגש איתך ועם אימהות נוספות ולשמוע גם אימהות אחרות שמשתפות על אותם דברים שכולנו כאימהות – מזדהות. את, שלומית, תמיד קשובה לכולם, נעימה ומרגיעה. ממליצה לכל אמא – לא רק לילד ראשון, להגיע, להכיר אימהות נוספות ולהעביר זמן איכות בנעימים עם קפה וארוחת בוקר" 

igul4
igul2

אפרת:  "רציתי להגיד לך שהחיבוק שקיבלתי בקבוצה חיזק אותי מאוד. זה כל כך שונה מהחיבוק והסמיילי שמקבלים בקבוצות בפייסבוק. אין תחליף לקשר אמיתי. הרגשתי שמקבלים אותי כמו שאני. היתה התייחסות למה שהבאתי, קיבלתי ממך ומהאימהות האחרות הרבה נקודות למחשבה וגם כלים להתמודדות.

הדבר היחיד שאני מצטערת עליו הוא שלא הגעתי לקבוצה לפני כמה שבועות, היו נחסכים ממני תחושת הבדידות, הבלבול, וגם יכולתי ליהנות עוד קודם מארוחת הבוקר המפנקת"

 הילה חתן-בכר, אמא של עפרי:  "מחכה בקוצר רוח לכל מפגש עם שלומית ויודעת כמה המפגש יעשה לי טוב.  

כיף לצאת להתאוורר, להכיר אימהות אחרות, להתייעץ, לשתף, לפעמים רק להשמיע, להסתכל על הדברים קצת אחרת, לגלות שיש לי שותפות גורל, שאני לא היחידה ש….. אבל יותר מזה, זכיתי להכיר אישה נפלאה, בעלת לב עצום שיכול להכיל סיפורים אין סוף, אישה שיודעת לומר תמיד את המילים הנכונות בזמן המדויק. אישה שהיא חברת אמת, ואוהבת אדם. אישה שמעניקה מניסיונה הרב ומהידע הבלתי נדלה שלה.

התעצמתי. נהניתי. התפתחתי. נהייתי אימא שלווה יותר" להמלצה המלאה

igul3
igul1

ליליה ויינר, אמא של איתן:  "בחופשת הלידה השניה שלי  השתתפתי בסדנת שיח אימהות בהנחיית שלומית. המפגשים נערכו במקום ממוזג, נוח ומתאים לאימהות ותינוקות וכללו ארוחת בוקר קלה וטעימה.

לאימהות בחופשת לידה יש זמן, וצורך אינסופי לחלוק ו"לדבר על זה". בסדנה פגשתי אימהות כמוני, ששמחו לשמוע ולשתף בנושאים שמעסיקים אותן בתקופה היפה והמאתגרת הזו.

לזכותה של שלומית ייאמר, היא מובילה את השיחה בעדינות, נותנת לדיון להתפתח ולזרום לפי סגנון המשתתפות ומכוונת רק כשהדבר נדרש. עוד אציין כי הגדולה של המפגשים היא לאפשר סביבה תומכת, מקבלת, לא שיפוטית, שבה כל אחת מחליטה על מידת השיתוף והמעורבות הנוחה לה.

תודה שלומית, על המקום החם והפתוח שיצרת עבורנו, ועל הגישה החיובית והמעודדת, שנתנה לנו אפשרות לקשקש, להתייעץ, לצחוק, ולא פעם- להתרגש ולהודות על עצם האימהות שלנו"

מיקה:  "מידי מפגש יש משהו באווירה שמוציא ממך בקול רם את הדברים שאת מעזרה רק ללחוש לעצמך בלב. ברגישות רבה והבנה נדירה מייצרת שלומית מקום בו אין מותר או אסור, נכון או לא נכון ומזכירה לי ולאימהות האחרות שכולנו בעצם פועלות מתוך אינסטינקט אימהי שטבוע בכל אחת מאיתנו. לכן, אחרי כל מפגש אני יוצאת מחוזקת, מעודדת ואמא טובה יותר.

ממליצה בחום לכל אחת ולא משנה כמה ילדים יש כבר בבית"

igul5
igul4

קטיה ויימן חבקין, אמא של גלעד:   "המפגשים האלה סיפקו לי אישית משהו לצפות לו בכל שבוע. המפגשים התקיימו עם כיבוד קל (שלפעמים כאמא טריה זו היתה הארוחה הנורמלית היחידה שלי במשך היום) ובאווירה נעימה ותומכת"

סיגל ברק, אמא של שי:  "ניסיתי לחשוב איך לתאר את המפגשים עם שלומית.

קודם כל ברור שזה כיף. אימהות בחופשת לידה שנפגשות ואוכלות ארוחת בוקר קלה וטעימה.

אבל יש הרבה מעבר בגלל ההנחיה המעולה. שלומית מעלה הרבה שאלות משמעותיות בנושא אימהות וזוגיות שאחרי ההורות, ומנהלת את הדיון ככה שיהיה נעים ומכיל וגם יאפשר לצאת עם תובנות וכלים להתמודדות עם בעיות שצפו, ולא רק בתחושה שהיה כיף לקשקש ולהעביר את הזמן (וזה בהחלט היה כיף). מעבר לכך לשלומית יש הרבה ידע שרלוונטי לנשים אחרי לידה, והיא תומכת בכל בעיה שצצה גם בין המפגשים ובהרבה אכפתיות.

תודה שלומית יקרה על המפגשים והדאגה. נתראה בחל"ד הבאה ☺"

igul2
igul3

אוקסנה:  "אני ממש שמחתי להיות חלק מהקבוצה. רק נשים שילדו ונמצאות במצב שלי יכולות להבין מצב רוח שלי, יכולות לעזור לי ולתמוך בי. כל השבוע הייתי מחכה ליום הזה כדי לספר חוויות / בעיות / מה שמטריד אותי לחברות בקבוצה. אפילו אחרי לילה בלי שינה וללא מצב רוח באותו יום הייתי מגיעה, כדי לקבל כוחות ועזרה.

אני ממליצה בחום להצטרף לקבוצה ולנסות להיפתח ולקבל את התמיכה של שלומית ושל האימהות האחרות. תודה רבה לך שלומית על האוכל הטעים שעשית, על הנושאים המעניינים שהעלאת ועל החום ואהבה שנתת לנו. מתגעגעת מאוד"

ריבי כהן-נחמיה:  "את שלומית הכרתי במפגש הראשון אליו הלכתי לראשונה עם חברתי. שמענו על מפגשים אלו ואמרנו "למה לא, בואי נצא קצת מהבית עם הבנות ונראה במה מדובר". מאותו מפגש הבנו כמה משחרר, כמה נעים וכמה מועיל מפגש כזה ומאז המשכנו להגיע.
שלומית עדינה ומכילה להפליא אך בראש ובראשונה היא אמא!  בדיוק כמונו.  במפגשים איתה עולים נושאים רלוונטים הנוגעים לכל אמא גם אם היא אם טריה לתינוק ראשון ובין אם היא כרגע ילדה את תינוקה השלישי כמו במקרה שלי. האמהות הצעירות יושבות במעגל עם העוללים המתוקים,  משחקות, מחליפות חיתול,  מניקות ומכינות בקבוק תוך כדי שיחה רגועה, הכל מתקבל בכיף ובהבנה. אנחנו מדברות על הכל מטוב ועד רע. משתפות מניסיון וצוחקת עם העוללים המתוקים. שלומית מביאה מניסיונה,  מעלה שאלות ומכילה את דברנו, תוך כדי כך אנו קמות ומתכבדות בארוחת בוקר קלילה, שותות  קפה או כוס מים,  מתרעננות וחוזרות בכיף לשיחה, למעגל.

אני יצאתי מכל מפגש כזה עם טעם של עוד!  זה עתה עברה לה שעה וחצי של כיף, רוגע וצחוק עם אמהות ותינוקות בדיוק כמוני, במצבי. זה משחרר ומרענן. זה נחוץ ונחמד לצאת קצת מהבית ולראות פנים מוכרות ועוד יותר מכך,  לפגוש ולהכיר חדשות.  נחמד לי לתרום מניסיוני כאם לשלושה,  לעזור לשתף. מעניין לראות אחרות, להקשיב וכמובן להחכים מהאימהות האחרות  ומשלומית המקסימה.

מפגשי שיח אימהות הינם מפגשים ברוח טובה ובאוירה נעימה ומרגיעה ואני ממליצה לך ולתינוקך להגיע ולהכיר, מבטיחה שיישאר לך טעם של עוד.

igul1
igul5

יודפת, אמא של נעמה: "בדרך למפגש שאלתי את עצמי על מה נדבר היום. לא ידעתי איזה נושא יעלה. אבל כשהתחיל המפגש והתחלנו לדבר פתאום צף אצלי משהו שלא תיארתי לעצמי שאדבר עליו. משהו שחשבתי שמזמן מאחורי. כשהתחלתי לדבר עליו הבנתי כמה הנושא עדיין טעון אצלי וממשיך ללוות אותי. בסוף המפגש יצאתי מחוזקת ומחובקת על ידי הקבוצה ואני מגישה הקלה גדולה. עכשיו מבינה את ההתעקשות שלך לא להכתיב נושא. ככה את מצליחה ליצור מרחב לאימהות לדבר על מה שמעסיק אותן ולא בהכרח על מה שנראה חשוב למנחה לדבר עליו. אז רציתי להגיד תודה! היה לי אחר, היה לי נעים, היה לי בשביל מה לצאת מהבית "

שיתוף: