המלצה מאשר, תמר ואבישי פלאי

ב"ה

החוויה שלנו מליווי הלידה עם שלומית

קוראים לנו תמר ואשר ואנחנו הורים לשני בנים מקסימים – שילה ואבישי.

את שלומית הכרנו כשעברנו ליקנעם ואישתי נכנסה להריון עם אבישי. גם בלידה של שילה ליוותה אותנו דולה אחרת, ככה שמצד אחד ידענו למה לצפות – ומצד שני החוויה בלידה הראשונה הרגישה לא-סגורה – בין אם זה מצד הקשר עם הדולה, ובין אם זה מצד חווית הלידה עצמה.

חיפשנו דולה שמעבר למקצועית הרבה שלה היא תהיה קשובה, מבינה ותומכת. אישתי ראתה את הפרופיל בפייסבוק של שלומית, וקיבלה עליה המלצות חמות. כבר במפגש הראשון הרגשנו שיש לנו חיבור טוב איתה, והשיחה התפתחה לכל מיני כיוונים – לאו דווקא בנושאי הריון ולידה.

המפגשים לפני הלידה היו מוצלחים – היא הרגיעה גם את תמר וגם אותי.

חלק גדול מהחששות שלנו היה בנוגע ללידה בזמן חגי תשרי (אנחנו שומרי שבת), או אפילו ביום כיפור עצמו (תמר ילדה יומיים לאחר מכן) – גם כאן שלומית הרגיעה אותנו ובאה לקראתינו והיתה מאוד קשובה לאתגרים שלנו.

כאשר הגענו לחדר לידה – שלומית הגיעה במהירות והתארגנה לעשות שבת איתנו בביה"ח.

שלומית היתה גורם מרגיע ומסנן – ידעה לזרוק מילה טובה ומעודדת כשצריך, ידעה לעודד את תמר לקבל החלטות, וידעה לגרום לנו, לשנינו, להיכנס לראש של לידה ולסנן את הרעשים שהפריעו לנו להתרכז בלידה.

מבחינת התקדמות הלידה – שלומית עשתה עבודה מדהימה עם תמר.

תמר הגיעה לבי"ח לפנות בוקר, עייפה מאוד ומרוגשת – ושלומית נתנה לה את הכוח לנהל את הלידה כפי שתמר רצתה.

לאחר מכן – אחרי שתמר ישנה מעט, אכלה ובעיקר צברה כוחות מחודשים – שלומית עשתה בדיוק מה שצריך כדי לקדם את הלידה – עיסויים, לחיצות, תנועות עם תמר ובעיקר השרתה הרבה רוגע.

הלידה התקדמה מאוד מהר.

בחדר לידה, לאחר שתמר קיבלה אפידורל, שלומית עזרה ללידה להתקדם עם הצירים באמצעות לחיצות ורפלקסולוגיה.

אבישי נולד בלידה טבעית בליל שבת – בגלל שהלידה התחילה בירידת מים היה לוח זמנים מאוד קצר עד למתן אנטיביוטיקה לפי הפרוטוקול – ולשמחתינו הצלחנו להמנע מכך ברגע האחרון, המון בזכות שלומית!

אנחנו נשמח לשתף בחוויה שלנו את מי שמעוניין לשמוע,

תמר ואשר פלאי

שיתוף: