המלצה מטלי שריד – אמא של אבנר

הנקה היא אולי הדבר הכי טבעי בעולם אבל לא תמיד היא מתנהלת בקלות ובזרימה. בימים שאחרי הלידה השמחה מסביב גדולה אבל את מוטרדת מהגודש, מהפטמות הפצועות או מכך שהתינוק שלך לא מתחבר לשד. כשאני מדברת עם זוגות על השבועות שאחרי הלידה אני ממליצה להם להיות מוכנים עם מספר טלפון של מומחית הנקה שתוכל לעזור להם בימים האלה.

 

אחרי הלידה הרביעית היה לי את המספר של שלומית. גילוי נאות, שלומית היא חברה: אנחנו קולגות, שתינו דולות. ודווקא מהמקום הזה היה לי כ"כ כיף להתמסר להדרכה שלה ולליווי המקצועי והמסור בהנקה. אחרי שלושה ילדים שגידלתי, שגם איתם ההנקה לא היתה פשוטה, היה לי עוד מה ללמוד. ולפעמים הלמידה הכי משמעותית היא לקבל אישור שמה שאני עושה הוא נכון. כל תינוק מביא איתו את האופי שלו, הרצונות והיכולות שלו, וגם אנחנו משתנות כאימהות, מתאימות את עולמנו לתינוק שלנו ואת עולמו לשלנו.

 

שלומית עזרה לי לעשות את זה דרך אחת המשימות הראשונות שלנו באימהות. היא סיכמה לי את הדברים (הרי הזיכרון שלנו לא משהו אחרי לידה..), הרגישה מתי אני צריכה עזרה והקדימה אותי בתמיכה רגע לפני שביקשתי אותה.

 

התינוק שלי ואני הרווחנו חיבור טוב, גם לשד הפחות אהוב עליו, פטמות פצועות שנרפאו סוף-סוף, זיהוי לשון קשורה והנקה שהתאימה ליכולות של שנינו. תודה  😍

 

אז תעשו לעצמכם טובה ותשמרו את מספר הטלפון של שלומית לקראת הלידה..
טלי שריד-לוי אמא של אבנר

שיתוף: