המלצות – ליווי הנקה

רותם פיסטרוב, אמא של רון:  "רון מחר בת שנה היית מאמינה? אני אפילו לא זוכרת באיזה גיל פגשת אותה כי כל התקופה הזו היא סלט שלם אצלי בראש אבל מתישהו לפני גיל חודש. באת אלינו בחיפה ובאותו רגע הצלחת רגע לתת לי קצת אוויר לנשימה, "היא אוכלת" האחיזה טובה" "את עושה עבודה טובה" "לא תמיד הכל הולך בקלות זה בסדר" הבאת איתך משקל ביתי קטן ומלא סבלנות. מראש הסברת לי שזה ליווי ולא מפגש יעוץ והיום אני אומרת שלומית שאני רק עכשיו יכולה להבין כמה חכמה הייתי שהלכתי על זה.

מה לא עברנו השנה אני ורון רפלוקס סמוי, בעיות בושט, זרימה מהירה מידי, החנקויות, אישפוז, מעקבי משקל, חשד לרגישות לחלבון חלב, דלקות, פיטריות, שאיבות, שאיבות, שאיבות וילדה אחת שאוכלת כמו ציפור. ובהכל את היית שם במרחק הודעה לעזור לסייע ולהרגיע, לידיעה הזו הייתה משמעות אדירה בחיים שלי השנה. אז אחרי כמעט שנה (11 וחצי חודשים) רון פיטרה רשמית את הציצי ואני הפסקתי לשאוב והיום שתינו אחרי. ואני רוצה לומר לך המון המון המון המון תודה."

igul2
igul4

שלי המבורג, אמא של שייה:  "שייה שלנו בת ארבעה חודשים וחצי, ההנקה התבססה,
ויש לי רגע, רגע לעצור, לנשום, להבין מה עברתי עד עכשיו.
אני הגעתי להורות עם מחשבה שאזרום, בא לי לה(ע)ניק, רוצה לנסות – יצליח יצליח, לא… לא…
ילדתי את שייה בלידת ואקום, שייה נולדה קטנטושית יחסית ועם טורטיקוליס, ספק לשון קשורה באופן לא מובהק. אוכלת תמ"ל באופן מלא. לי, ביטחון די נמוך, של אמא בפעם הראשונה אל מול הנקה, פטמות מאתגרות שלא הקלו עליה את העבודה, חלב שלא מצליח לצאת וגודש מטורף מפני שביומיים הראשונים לא הנקתי או שאבתי בכלל.
זאת ההקדמה והמציאות שפגשה שלומית כשהגיעה אליי. שלומית הגיעה אליי מיד כשהתקשרתי, עוד בטלפון שאלה אותי שאלות שיכווינו אותה לתת לי את המענה הכי נכון עבורנו, מענה שיבטיח הנקה מלאה.
כבר כשהגיעה עזרה לי לשחרר את הגודש שהיה לי, שיקפה לי את המצב והסבירה לי מה עליי לעשות כדי להצליח לייצר חלב ולשמר אותו, ולימדה אותנו איך להאכיל את שייה בדרכים תומכות הנקה כדי לא לפגוע באפשרות שתצליח לינוק בהמשך.
במהלך כארבעה חודשים הייתי בקשר עם שלומית, לעיתים עקבי יותר, ולפעמים רק כשנתקלתי באתגר ספציפי. שלומית הייתה זמינה לי וקשובה אליי ולצרכים של שייה ושלי בכל שלב. נתנה מענה מקיף ויסודי לכל האתגרים שהיו בדרך, הן בפגישות אישיות והן טלפונית.
היה לי קשה, היו לי רגעי משבר, רגעים שכמעט שוויתרתי, ושלומית ידעה להגיד בדיוק את המילה הנכונה שעזרה לי לעבור עוד שלב, להתקדם לעבר ההנקה שכבר כל כך התחלתי לרצות.
שלומית עקבה איתי אחר עלייתה של שייה במשקל, שלחה לי הודעה ביום בו ידעה שיש שקילה, שלחה הודעות ששאלו לשלומי, ועזרה בכל אתגר בו נתקלתי בדרך הראתה מקצועיות וידע רב – ידעתי שיש לי על מי לסמוך.
מבין כל האתגרים, בוחרת לשתף ששלומית עזרה לי להתמודד עם התמעטות בחלב שקרתה לי בדרך, לאחר שההנקה התבססה, כנראה בעקבות השימוש בפטמת סיליקון. הנוכחות שלה ברגעים האלה, הייתה משמעותית עבורי, ואני מאמינה שבזכות הקשר איתה והביטחון שנתנה לי בעצמי ובשייה לא ויתרתי. שמחה לספר שהיום אנחנו על הנקה מלאה, ללא פטמת סיליקון, הנקה מלאת אהבה.
תודה לך שלומית, על שהיית לנו, ואת עדיין, דמות משמעותית בסיפור הה(ע)נקה הפרטי שלנו."

רעות אורן אמא של עומר:  "שלומית יקרה! רוצה להודות לך על תהליך של ליווי הנקה❤️. חברות תמיד אמרו לי שיש אנשי מקצוע בתחום שהן לכאן ולכאן ולא הבנתי על מה הן מדברות עד שעברתי מספר יועצות הנקה והגעתי אליך! עם המון רגישות, הכלה וסובלנות ליווית, תמכת, דייקת והיית שם ברגעים מאתגרים ורגעים משמחים. רוצה להודות לך על האכפתיות, הגדלת הראש והנתינה הגדולה. אין עליך!!"

igul3
igul1

מרינה קורנפלד, אמא של בר ורוני:  "בהריון הזה החלטתי לא להניק…בכל זאת תאומים ובשל תרופה שקיבלתי בזמן הלידה לא יכולתי לקחת תרופה לייבוש החלב ונאלצתי לעשות זאת בשיטה הישנה…כרוב ועוד תרופות סבתא למיניהם. בכדי להבין איך לעשות את זה נכון פניתי לרשת…מצאתי שם המון מידע בעיקר מבלבל…כל אחד אומר משהו אחר ואז הבנתי שאני חייבת אשת מקצוע…למזלי מצאתי אחת כזאת ויותר! שלומית עזרה לי להבין איך לעשות את זה נכון, ליוותה אותי בצורה מקצועית, אנושית, אדיבה ללא פשרות. גם כשהייתי מאודדד עייפה( תאומים אמרתי לא?) היא לא וויתרה, חייגה שוב ושוב עד שעניתי כדי לדעת שהכל בסדר איתי ועם ההתהליך!
בנוסף חיברה אותי לפרויקט מדהים של קהילת מתנדבים שמבשלים ליולדת והזמינה אותי להצטרף פעם בשבוע לשיח אמהות שבו את רגע נותנת מקום לעצמך!
שלומית היקרה! תודה רבה רבה שהכרתי אותך. בהערכה רבה מרינה!
"

רותם אנגלמן, אמא של עדי:  "הגעתי אל שלומית כמה שבועות לאחר שילדתי את בתי השניה. למרות חווית הנקה טובה עם הילדה הגדולה למדתי משלומית המון! בפגישתנו שלומית הגיעה מוכנה, עם המון ידע ומקצועיות לצד רגישות, הכלה והבנה. בחיוך ובנועם שלומית ידעה לתת מילה חמה ועידוד שהיו כל כך חשובים בשבועות המורכבים שלאחר לידה. אציין גם ששלומית הייתה זמינה עבורי לכל שאלה והתייעצות, גם חודשים לאחר פגישותינו הראשונות. מאוד מרוצה מתהליך ליווי ההנקה ושמחה להמליץ לאחרות."

igul5
igul2

מיכל גזית אמא של אדווה:  "הי שלומית, חשוב לי לשתף בחוויה המעצימה שעברתי בזכותך. הליווי שלך סייע לי לשנות את הגישה ולסמוך על הגוף שלי, יחד מצאנו פתרונות רבים והרבה רעיונות, איפשרת לי להעניק לתינוקת שלי את מקסימום חלב האם שיכולתי להעניק במסגרת המגבלות שהיו לי…ועל כך אני מודה לך. חוויתי אותך מקצועית מאוד, עניינית, נעימה….ולימדת אותי שתמיד אפשר לחשוב על משהו נוסף, תמיד יש אופציה ופיתרון, וכל זאת תוך שמירה על הרצונות שלי ובלי הפעלת לחץ מצידך. אז תודה מקרב לב על כך🙏 מקווה שנשים נוספות יהנו מהליווי הבלתי מתפשר שלך. היה שווה כל שקל!"

מהא עדווי, אמא של נוח:  "אני חייבת להודות לך 🥰 בזכותך הצלחתי להמשיך בהנקה . נוח עכשיו בן שנה ו-3 ימים ועדיין יונק! הוא הולך ויש לו 8 שיניים ומדבר כמה מילים והכי חשוב שהוא מפותח ברמות שאין לתאר 😍 ואני קושרת את זה להנקה 💖
אז תודה רבה לך שלומית, בלעדיך לא הייתי יודעת שיש לו לשון קשורה וכבר בהתחלה הייתי מפסיקה את ההנקה 🥰💖
"

igul4
igul3

יהל אמא של עומר:  "את שלומית פגשתי 5 ימים לאחר שנולדה בתי השלישית, עומר. השתחררתי מבי"ח, לאחר הלידה, עם גודש שהלך והתעצם. למרות שהיועצת בבית החולים אמרה שזה נורמלי שיהיה גודש, הרגשתי שמשהו בזה לא נורמלי… המשכתי להניק כפי שאני יודעת משני ילדיי הבוגרים. ומשהו בכל זאת לא עבד כמו שצריך. לעומר הקטנה היה קשה להצמד לפטמה והגודש שהחמיר והחריף מאוד הקשה על הפעולה. ביום הרביעי, בערב, ביקשתי מיועצת הנקה שהכרתי מאזור המרכז, המלצה ליועצת קרובה וטובה. קיבלתי את הטלפון של שלומית. למחרת בבוקר התקשרתי וביקשתי עזרה. העזרה הגיע במיידי. מספר שעות אחכ כבר הייתי בידיה המסורות של שלומית, שבעדינות בדקה את הגורה החדשה, התבוננה בהנקה והתערבה.
שלומית אבחנה לשון קשורה והפנתה אל ד"ר ג'יין רונן. המזל הטוב היה לצידנו ותור פנוי היה כבר למחרת. הלשון היתה קשורה בדרגה הכי גבוהה וכך גם השפה העליונה. ההנקה הייתה כמעט בלתי אפשרית וללא ההבחנה המהירה של שלומית וההצעה להתקשר במיידי ולקבוע תור להתרה לבטח בזאת הייתה מסתיימת ההנקה.

שלומית עוד המשיכה ללוות ולתמוך חודשים רבים אח"כ. בהמלצתה עברה עומר טיפולי אוסטואופטיה מוצלחים ששיפרו את ההנקה באופן ניכר וההצלחה כה גדולה שגם בגיל 8 חודשים היא עודנה יונקת 🤗

עבורי, התמיכה הייתה מדהימה. התעניינות כנה והצעות קונקרטיות כיצד להקל על גודש כשהופיע ומה לעשות כדי לשפר את ההצמדה לשד. התחושה היתה שמעבר לקו יש חברה של ממש. אישה שרואה את רצוני העז להניק ותעשה הכל כדי להוות תמיכה ומשענת ולאפשר לזה לקרות. אז שלומית יקרה – אני אסירת תודה על שסייעת לי לממש את הרצון להניק 🧡"

סיון גולדמן, אמא של יובל:  "שלומית היקרה, רציתי רק להגיד תודה: על העזרה, ההדרכה  וההכוונה, על המילה הטובה, על העידוד, ההקשבה וההכלה. תודה על שאת לצידי ביום ובליל, בכל שעה או מועד. אין לי ספק שבלעדייך לא הייתי מחזיקה מעמד ושבזכותך ההנקה כל כך מוצלחת. תודה על מי שאת!"

igul1
igul5

הדר כהן, אמא של עופרי:  "ההכנה להנקה לפני הלידה נתנה לי כלים להנקה נכונה, ולזהות את הקושי כשהיה אחרי הלידה. הגעת עד נתניה בהתראה מהרגע להרגע. תודה!! שעזרת, שתמכת בהמון סבלנות, ותמיד ידעת מה להגיד כדי להרגיע ולתת מוטיבציה ולא לוותר. בזכותך אני מרגישה שלמה עם עצמי גם כשאני טועה. בזכותך למדתי לא לוותר בקלות. בזכותך למדתי להקשיב גם לעצמי.
זכיתי ללמוד ממך ולהכיר אותך! הרוגע, הרגישות, הרצון לעזור והסבלנות שלך קנו אותי והכי חשוב, החזרת לי את החיוך להנקה "

דקלה אטדגי, אמא של יובל:  "הי שלומית, רציתי לספר לך שבימים אלה סיימתי להניק את יובל. הצלחתי להניק אותו 11 חודשים וסיימתי מבחירה שלי. היה לי חשוב לשתף אותך כי זה היה החלום שלי בתקופות הקשות, ולא האמנתי שזה יקרה. מדהים שגם בילד רביעי, שנדמה שיודעים הכל, מתגלה עולם שלם של ידע… אז אני רוצה להודות לך על העזרה, המקצועיות ועל הסבלנות אין קץ. בזכותך קיבלתי את ההנקה מחדש כשכבר הייתי בטוחה שזה אבוד. יובל ואני הרווחנו ונהננו מכל רגע ואני מודה לך מאוד על כך!"

igul2
igul4

יאנה פלקס, אמא של ליאב:  "בזכותך ליאב אוכל חלב אם. את לא מבינה כמה אני מאושרת. אני בטוחה שתמשיכי לעזור לעוד הרבה אימהות ותינוקות. תודה רבה!"

ריהאם, אמא של סופי:  "כבר בהריון ידעתי שתהיה לי בעיה להניק בגלל שיש לי פטמות שטוחות. ובאמת אחרי הלידה היה מאוד קשה. הייתי מתוסכלת ושבורה. עד שפגשתי אותך. לימדת אותי הרבה מאוד דברים: איך להרים את סופי בזמן ההנקה, איך להאכיל מבקבוק האכלה פיזיולוגית, למדתי לעשות עור לעור עם סופי וחוץ מזה שזה עזר בהנקה שתינו נהנינו מזה מאוד. בנוסף, והכי חשוב, את גילית שיש לסופי לשון קשורה שהפריעה לה לינוק כמו שצריך, למרות שרופא הילדים ואחיות טיפת חלב אמרו שאין לשון קשורה. מזל שהקשבנו לך וטיפלנו בזה אצל מומחית פה ולסת.

אני רוצה להגיד לך תודה על כל העזרה והתמיכה שהמשיכה גם בין ביקורי הבית וגם אחרי הביקור האחרון. תמיד היית זמינה להודעות ושאלות שעלו גם בהמשך וידעת להרגיע אותי כשהייתי צריכה. זה לא מובן מאליו"

igul3
igul1

קרן, אמא של אופיר: "כשחיפשתי יועצת הנקה עוד לפני הלידה, לא תיארתי לעצמי שאפגוש אדם שיעניק לי תמיכה כל כך רחבה ויתעניין כך בשלומנו לאורך הזמן. זה ממש ממש לא מובן מאליו. מיותר לציין שאני מאחלת לכל הריונית ואמא שחושבת על ייעוץ הנקה לקחת אותך ולקבל את הטוב ביותר" להמלצה המלאה

טלי שריד-לוי, אמא של אבנר "התינוק שלי ואני הרווחנו חיבור טוב, גם לשד הפחות אהוב עליו, פטמות פצועות שנרפאו אחרי המלצה על משחה שבאמת עזרה, זיהוי לשון קשורה והנקה שהתאימה ליכולות של שנינו. תודה רבה!  אז תעשו לעצמכם טובה ותשמרו את מספר הטלפון של שלומית לקראת הלידה"

להמלצה  המלאה

igul5
igul2

מירב חומט-טל, אמא של אליענה:  "בלי ששמתי לב יצאנו לדרך מיוחדת. את שאלת,  הצפת, כיוונת ואני איתך. צילומים של הנקה, הודעות וואטסאפ ארוכות, שיחות, עידוד, שידרוג משאבה ובעיקר אהבה והכלה!!! ואז הגיע הרגע שהבנת שהבייביי ואני זקוקות ליותר ובדרך לא דרך מצאת לי יועצת הנקה פה, בזימבבואה, שעזרה לי להמשיך במסע לשיפור וייצוב ההנקה ומשק החלב. וכמובן שנשארת בתמונה לכל שאלה, שמחת עם כל עלייה במשקל ותמיד תמיד הזכרת לי שאני מופלאה ולוחמת ומה לא…"

להמלצה המלאה

שיתוף: