ליווי הנקה

לקראת לידה ראשונה | לקראת לידה חוזרת | לקראת לידה קיסרית | לאחר לידה

אמא יקרה,

הדבר הראשון שאני רוצה לבשר לך הוא שהדרכה קשובה להנקה תקל עליך ותסייע לך.

את לא אמורה לדעת הכל בעצמך בנושא הנקה ולא תמיד ההנקה "הולכת חלק" מההתחלה.

אני כאן כדי ללוות אותך בהנקה מהרגע הראשון שבו את נתקלת בקשיים מיד אחרי הלידה או בהמשך.

igul4

לאחר הלידה אגיע אליך לבית החולים או הביתה, מאוד חשוב שתשמיעי את סיפור הלידה שלך.

נלמד איך סיפור הלידה (הפיזיולוגית או הקיסרית) משפיע על ההנקה, נראה מה עובד היטב ומה פחות ונאבחן את הגורם לקושי לטובת דרך הנקה חדשה.

אם יש לך חוויות הנקה קודמות, נסיק מהן מסקנות חכמות על מנת לשפר את חוויית ההנקה הנוכחית.

אצעד איתך בדרך, אלווה  אותך בשאלות שעולות בתקופת ההנקה, כמו: יש לי מספיק חלב? כמה זמן אני אמורה להניק? האם התינוק יונק טוב? מה לעשות כשהתינוק שלי לא עולה במשקל? כיצד להתכונן לחזרה לעבודה?

אגיש תמיכה רגשית בשבילך, נמוסס יחד קולות שיפוטיים, נצחק, נשחרר ונעלה על מסלול ההנקה הטוב ביותר עבורך.

igul2

בנוסף לליווי ההנקה האישי, מתקיימות מספר סדנאות בנושאים הקשורים להנקה:

» מפגש הכנה להנקה לפני הלידה – אמא שמגיעה מוכנה להנקה עם ידע מבוסס וכלים מעשיים תגדיל את הסיכויים להתחלת הנקה רגועה ומוצלחת. לכן חשוב שתקבלי הדרכה על ההנקה לפני הלידה על מנת שתדעי לנהל את ההנקה בצורה טובה מהרגע הראשון אחרי הלידה. 

» מפגש בנושא הנקה, שינה ומה שביניהם – מפגש לאימהות ואבות עייפים לתינוקות יונקים. במפגש אעשה לכם סדר בכל מה שקשור לשנת תינוקות גם בתור יועצת שינה: למה התינוק שלך לא ישן לילה שלם, מה הקשר בין הנקה לבין התפתחות תקינה של שנת תינוקות, מה מצפה לנו ומה יכול לעזור בהתמודדות. 

» מפגש בנושא הנקה וחזרה לעבודה – במפגש נדבר על החזרה הקרובה לעבודה, נבין איך את רוצה שהיא תיראה, מהן האפשרויות שלך ומהם האילוצים שצריך להתחשב בהם. תוכלי לבחור אם לשאוב או לא לפני החזרה לעבודה ולאחריה. ובנוסף תלמדי איך לשמור על עצמך ולהקטין את הסיכון לחסימות ולדלקות בשלב הפרידה מההנקה בחלק מהיום. 

» מפגש בנושא חשיפה למוצקים בגישת Baby-Led Weaning – במפגש תכירו את סימני המוכנות של התינוק לחשיפה למוצקים, תקבלו מידע וכלים ליישום מוצלח של הגישה. בנוסף, תקבלו ליווי ומענה לשאלות שיעלו תוך כדי ההתנסות בבית עם התינוק שלכם. 

igul3

הידעת?

🤱להנקה יתרונות ותרומות רבות, כמובן לתינוק, וגם לאמא המניקה. הנקה מפחיתה סיכון לחלות בסרטן השד, סרטן השחלות וסרטן בלוטת התריס, וגם מפחיתה סיכון לחלות בסכרת מסוג 2.

🤱חלב האם הוא חומר חי. הוא משתנה במהלך היום וגם לאורך תקופת ההנקה. הוא שונה מאמא לאמא ומותאם לצרכי התינוק הספציפי שיונק עכשיו.

🤱תמ"ל הוא תרכובת מהונדסת של חלב פרה. אלו הם ראשי תיבות של 'תרכובת מזון לתינוקות' ולא 'תחליף מזון לתינוקות' כפי שנהוג לחשוב בטעות.

🤱בכי הוא סימן מאוחר לרעב. ותינוק רעב לא תמיד יבכה. כדאי להכיר את הסימנים לרעב של תינוק כדי להיענות לצרכים שלו בצורה מיטבית.

🤱עזרה לאמא מניקה לא חייבת להיות מתן בקבוק בלילה (עד שההנקה מתבססת זה עלול לפגוע בהנקה). עזרה לאמא מניקה יכולה לבוא לידי ביטוי בתמיכה גם כשקשה, עזרה פיסית בבית ועם הילדים הגדולים, בישול ארוחות מזינות עבורה.

🤱כדי שתינוק ישן טוב בלילה לא מוכרחים להפסיק את ההנקה בשעות הלילה. מחקר משנת 2007 הראה שאמהות לתינוקות יונקים ישנות בלילה בממוצע 45 דקות יותר מאימהות לתינוקות שניזונים מתמ"ל. וההורים שהתינוקות שלהם ניזונים מתמ"ל דיווחו על יותר הפרעות שינה במהלך הלילה מאשר הורים לתינוקות שרק ינקו. 
 

כאן תוכלי לקרוא דברים שמספרות אימהות שליוויתי בהנקה. 

"אני רוצה להודות לך על העזרה, המקצועיות ועל הסבלנות אין קץ.

בזכותך קיבלתי את ההנקה מחדש כשכבר הייתי בטוחה שזה אבוד.

יובל ואני הרווחנו ונהננו מכל רגע!"

דקלה אטדגי, אמא של יובל

שיתוף: